Tradicinė INREAL vasaros stovykla vaikams – trys dienos naujų patirčių

2019-07-17

2019 m. liepos 17 d. Šių metų liepos 19-21 d. Smiltynės Jachtklube jau trečius metus iš eilės vyks renginys „INREAL vasara vaikams“. Ši trijų dienų stovykla yra buvusios Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis. Renginyje dalyvaus apie 40 vaikų, gyvenančių globos namuose visoje Lietuvoje. Dalis jų – su negalia.

Praėjusių metų renginys patvirtino, kad sprendimas organizuoti ne vienos, bet trijų dienų stovyklą pasiteisino. Viena diena yra per trumpas laikas vaikams atsipalaiduoti, atsiverti naujiems patyrimams ir įspūdžiams. Tuo tarpu per visą savaitgalį galima daug ilgiau pabūti kartu, neskubant, palaipsniui įtraukti vaikus į veiklas ir žaidimus“, – pasakoja INREAL grupės projektų vadovė ir renginio koordinatorė Miglė Savickaitė. Pasak jos, šiemet nauja tai, kad ypatingas dėmesys bus skiriamas negalią turintiems vaikams. „Visi globos namų auklėtiniai vienaip ar kitaip išgyvena socialinę atskirtį, o vaikams su negalia – tai dešimtis kartų sunkiau. Norėtume tapti jų gerųjų patirčių dalimi“, – sako M. Savickaitė.

Stovyklautojų laukiama iš Vilniaus Žolyno vaikų socialinės globos namų, Klaipėdos vaikų globos namų „Smiltelė“, Klaipėdos vaikų globos namų „Danė“, Kaišiadorių vyskupijos Carito Paparčių Šv. Juozapo šeimos namų.

Renginio programoje suplanuoti užsiėmimai su Lietuvos Krašto apsaugos savanoriais, ekskursijos į Jūrų muziejų bei Smiltynės tropinių drugelių namus, plaukiojimas jachtomis Kuršių mariose, krosnyje keptų picų skanavimas, žaidimai ir pramogos prie jūros.

Stovykloje savanoriaus INREAL grupės darbuotojai, Krašto apsaugos savanoriai, buriuotojai bei Smiltynės Jachtklubo uosto klientai, norintys prisijungti prie šios kilnios akcijos.

2017 ir 2018 metų stovyklose Smiltynės Jachtklube iš viso svečiavosi apie 250 vaikų iš globos namų, dienos centrų, socialiai remtinų šeimų.

Renginio organizatorius – INREAL grupė. Kasmetiniai renginio rėmėjai: NORTHWAY medicinos centras, Lietuvos kariuomenės savanorių pajėgos, Jūrų muziejus, Smiltynės lankytojų centras, buriuotojai ir privatūs asmenys. Šiemet prie renginio rėmėjų prisijungė Smiltynės tropinių drugelių namai.

2019-ųjų metų renginio informacinis rėmėjas – portalas LRT.lt.